Artykuły

Rośliny domowe dla początkujących

Wiosna to doskonały czas na przesadzanie kwiatów i poszerzanie swojej kolekcji. Teraz wszyscy ci, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z hodowlą roślin, zamiast kupować pierwsze okazy, mogą zabrać je do domu z Punktów Adopcji WOKAS, a dodatkowo zaopatrzyć się w wysokiej jakości ziemię uniwersalną WOKAS SMART z 50% zniżką.

Zawód przyszłości – Facility Manager

Czas pandemii to dla jednych okres zastoju w pracy, dla innych zaś – szansa na rozwój i zdobycie nowych kompetencji. Gospodarcze konsekwencje lockdownu rozkładają się nierównomiernie, dotykając boleśnie wielu dziedzin. Warto jednak poszukać takiej branży i takiego zajęcia, które będą perspektywiczne i znacząco zwiększą naszą atrakcyjność na rynku pracy. Jednym z najbardziej „gorących” zawodów przyszłości jest Facility Manager.

Ustawa o zbiorowym zarządzaniu prawami autorskimi podpisana

Harmonizacja zasad działalności organizacji zbiorowego zarządzania (OZZ) w UE jest głównym skutkiem wdrożonej dyrektywy. Mowa tu głównie o prawach do utworów, artystycznych wykonań, fonogramów i wideogramów.

Kiedy zapłącisz CIT, terminy, obowiązki, definicja.

Stoisz przed wyborem czy założyć zwykłą działalność gospodarczą czy jednak wejść w prowadzenie spółki? To ważna decyzja, która będzie rzutowała na całym Twoim biznesie. Pamiętaj, że prowadząc spółkę jesteś zobligowany do płacenia dodatkowych podatków, w tym podatku dochodowego od osób prawnych, czyli CIT.

Muzyka w lokalu bez opłat ZAiKS - porady prawnika

Odpowiednio dobrana muzyka towarzysząca zakupom wspomaga sprzedaż. Jednak przez opłaty dla organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, jak ZAiKS czy STOART dla przedsiębiorców jej odtwarzanie może jednak łączyć się z wysokimi kosztami. Istnieje jednak sposób na stanowczo tańsze korzystanie z muzyki w restauracjach, kawiarniach czy hotelach.

Zwrot kosztów za przyjazd na rekrutację. Kiedy przysługuje i kto o tym decyduje.

Mówi się, że mamy rynek pracownika. Firmy prześcigają się więc w kolejnych pomysłach, które mają zachęcić kandydata do przyjazdu. Jednym z pomysłów jest zwrot kosztów, jakie musi ponieść kandydat do pracy, żeby dojechać na miejsce rekrutacji. Firma chce w ten sposób pokazać swoją otwartość oraz wykreować się na jedną z tych, gdzie z kranu płynie mleko i miód.