Artykuły

W Łodzi powstało nowe centrum Medicover Stomatologia. Pierwsze takie poza Warszawą!

W Łodzi powstało nowoczesne centrum stomatologiczne Medicover Stomatologia. W nowej lokalizacji pacjenci znajdą wsparcie specjalistów wszystkich dziedzin dentystyki, a także najnowszą technologię cyfrową wspierającą leczenie i diagnostykę. Już wkrótce będzie można tu również skorzystać z unikalnego w Polsce Complete Smile Check, czyli kompleksowego badania jamy ustnej z użyciem m.in. RTG i technologii 3D.

Dąbrowa Górnicza także będzie miała sklep socjalny. Projekt kolejny raz wsparła IKEA

Jeszcze w czerwcu planowane jest otwarcie kolejnego sklepu socjalnego w Polsce. Tym razem w Dąbrowie Górniczej. To pierwszy tego typu miejsce na terenie Zagłębia, gdzie wsparcie znajdą osoby w trudnej sytuacji materialnej nie tylko z terenu Dąbrowy Górniczej, ale także Sosnowca, Czeladzi oraz Wojkowic. Projekt Fundacji Wolne Miejsce po raz kolejny wspiera IKEA.

Wystartowała budowa zaplecza technicznego Stadler-KM w Sochaczewie

Spółka Stadler Service Polska rozpoczyna budowę zaplecza technicznego do obsługi pojazdów Kolei Mazowieckich. Dziś marszałek Adam Struzik, władze Sochaczewa, przedstawiciele KM i Stadlera dokonali symbolicznego wbicia łopat. Koszt inwestycji to ponad 20 mln zł. Obiekt ma zostać oddany do użytkowania w pierwszym kwartale 2022 r. Pracę znaleźć tu może 30 osób.

Waryński S.A. Grupa Holdingowa - budujemy w zgodzie z naturą

Na dachu biurowca EQ2 przy ul. Wschowskiej 8 w Warszawie Grupa Waryński tworzy pierwszą w Polsce hodowlę pszczół murarek. Jak powiedział Albert Einstein: „Jeśli zginie ostatnia pszczoła na ziemi, ludzkości zostaną tylko 4 lata życia”.

Rośliny domowe dla początkujących

Wiosna to doskonały czas na przesadzanie kwiatów i poszerzanie swojej kolekcji. Teraz wszyscy ci, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z hodowlą roślin, zamiast kupować pierwsze okazy, mogą zabrać je do domu z Punktów Adopcji WOKAS, a dodatkowo zaopatrzyć się w wysokiej jakości ziemię uniwersalną WOKAS SMART z 50% zniżką.

Zawód przyszłości – Facility Manager

Czas pandemii to dla jednych okres zastoju w pracy, dla innych zaś – szansa na rozwój i zdobycie nowych kompetencji. Gospodarcze konsekwencje lockdownu rozkładają się nierównomiernie, dotykając boleśnie wielu dziedzin. Warto jednak poszukać takiej branży i takiego zajęcia, które będą perspektywiczne i znacząco zwiększą naszą atrakcyjność na rynku pracy. Jednym z najbardziej „gorących” zawodów przyszłości jest Facility Manager.

Ustawa o zbiorowym zarządzaniu prawami autorskimi podpisana

Harmonizacja zasad działalności organizacji zbiorowego zarządzania (OZZ) w UE jest głównym skutkiem wdrożonej dyrektywy. Mowa tu głównie o prawach do utworów, artystycznych wykonań, fonogramów i wideogramów.

Kiedy zapłącisz CIT, terminy, obowiązki, definicja.

Stoisz przed wyborem czy założyć zwykłą działalność gospodarczą czy jednak wejść w prowadzenie spółki? To ważna decyzja, która będzie rzutowała na całym Twoim biznesie. Pamiętaj, że prowadząc spółkę jesteś zobligowany do płacenia dodatkowych podatków, w tym podatku dochodowego od osób prawnych, czyli CIT.

Muzyka w lokalu bez opłat ZAiKS - porady prawnika

Odpowiednio dobrana muzyka towarzysząca zakupom wspomaga sprzedaż. Jednak przez opłaty dla organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, jak ZAiKS czy STOART dla przedsiębiorców jej odtwarzanie może jednak łączyć się z wysokimi kosztami. Istnieje jednak sposób na stanowczo tańsze korzystanie z muzyki w restauracjach, kawiarniach czy hotelach.